Ako funguje Spotify zadarmo?

Ako funguje Spotify zadarmo?

Otázka: Je funkcia Spotify "Shuffle" skutočne náhodná? Záznam komentoval, že "V poslednej dobe som si všimol, že keď som" Shuffle "všetky moje piesne na Spotify (mám takmer 3000 uložených), že veľmi často som nakoniec počul tie isté piesne, ktoré som počúval za posledných pár dní. Uvedomujem si, že to neznamená nič, čo sa týka náhodnosti, pretože som mohol technicky počuť akúkoľvek pieseň v mojej knižnici, ale zdá sa, že sa to deje príliš často, aby to bola len náhoda. špeciálny algoritmus na určenie, akú skladbu počúvam na 'Shuffle?' A ak áno, prečo?

data
 
Mattias Petter Johansson, softvérový inžinier, priblížil dôvod, prečo je zložité prevziať patovú odpoveď, ako je "samozrejme, skutočne náhodná" a nechať to tak a odísť od osoby, ktorá sa pýta na otázku. "Problém je, že pre ľudí sa skutočne náhodné necíti náhodne," povedal, "tak sme dostali veľa sťažností od užívateľov o tom, že to nie je náhodné." Niektorí sa môžu pýtať, čo to je? Zaoberá sa hudobnými menovkami, ktoré tlačia niektorých umelcov na iných? Alebo si naše mozgy myslia, že opakovanie hrá prekvapivo, čo robí podujatia v našej mysli? Riaditeľ minulý rok prišiel s novým algoritmom, aby sa proces cítil náhodné pre ľudí. Iróniou je, že najprv použili náhodný algoritmus Fisher-Yates shuffle, pričom každá permutácia bola rovnako pravdepodobná, Problém bol v tom, že "skutočne náhodný" sa necítil náhodne a dostali sťažnosti od užívateľov o tom, že nie sú náhodné, povedal.
 
Nedostatok jednotnej distribúcie nás môže odradiť. Skutočne náhodný playlist by mohol vyplivnúť niečo také: AACBBCBACABBCCACCCCABBACBACABABB. Je to náhodné, ale určite to nebude cítiť. (V roku 1913, v kasíne Monte Carlo, čierny prišiel 26-krát za sebou [v rulete].) Algoritmus berie do úvahy, ako dlho playlist je, a koľko z každého typu Takže ak sú v zozname štyri piesne White Stripes, každý z nich sa objaví v približne 25-percentných intervaloch.

sociální média
 
Lukáš Poláček na blogu Spotify Labs povedal: „Rozhodli sme sa pozrieť sa na spôsoby zmeny nášho algoritmu miešania, aby boli užívatelia šťastnejší. Dozvedeli sme sa, že nemajú radi dokonalú náhodnosť . čo sa používatelia snažili povedať nám, že miešanie nie je náhodné, ale potom sme si pozorne prečítali komentáre a všimli sme si, že niektorí ľudia nechcú, aby ten istý umelec hral dvakrát alebo trikrát v krátkom čase.