V Lezeckom centre Vertigo si nájdu svoje miesto začiatočníci, rekreační lezci i experti. Kolmé, položené, mierne až veľmi previsnuté steny umožňujú stavbu ciest všetkých obťažností–od štvoriek až po desiatky. Cesty staviame z chytov jednej farby, čo uľahčuje orientáciu.

Väčšina z 840 m2 lezeckej plochy dosahuje výšku cca 12 m, iba 100 m2 na galérii má zníženú výšku 8 m. Tu sú vo všetkých cestách zavesené horné laná, čím sa galéria stáva ideálnym miestom pre začiatočníkov, či deti. Pre deti však máme pripravenú špeciálnu stenu s krásnymi maľovanými motívmi a zvieratkovými chytmi. Po takej stene sa hneď bude lepšie liezť. A možno neodolajú ani dospelí, ak sa nebudú hanbiť. K dispozícii je ešte ďalších 11 horných lán v centrálnej časti steny. Tie sú rovnako k dispozícii všetkým návštevníkom centra.

V centrálnej časti steny nájdete previsnuté profily, čo by však nemalo odstrašiť ani slabšie výkonnostné kategórie, lebo aj tu sa nájdu cesty po veľkých chytoch. Ak sú teda kolminy obsadené, je čas vrhnúť sa do previsov.